دوشنبه، ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
نقشه سایت صفحه نخست

 
 
 
 

اخبار و اطلاعیه ها

  • با توجه به نسخه جدید سایت، برای مشاهده آن اینجا کلیک نمایید.

    و یا مستقیما" به آدرس www.pmo.ir مراجعه نمایید و از جستجو در مرورگر Google  خودداری نمایید.

    
 
 
 

ضوابط و مقررات اداره امتحانات و گواهینامه های دریانوردان

 >تحویل و دریافت مدارک جهت صدور فقط در روزهای شنبه و یکشنبه امکانپذیر می باشد.  (خواهشمند است در روزهای دیگر مراجعه ننمایید)

 <ارائه اصل و کپی مدارک به پذیرش الزامیست . در صورت عدم ارائه اصل مدارک، لازم است روگرفت مدارک توسط مراجع ذیصلاح برابر با اصل گردد.

باهر گونه تخلف مطابق قوانین و مقررات جزایی قانون مجازات اسلامی برخورد خواهد شد< .

> حسب دستورالعمل مصوب ، هرگونه اقدام در جلسه آزمون که مصداق تقلب داشته باشد علاوه بر منظور شدن نمره صفر در درس مربوطه، بنا بر تشخیص کمیته تخلفات آزمون حداقل یک نوبت محرومیت از شرکت در آزمون همان درس در دوره بعد نیز اعمال خواهد گردید. بدیهی است تبعات ناشی از محرومیت می تواند منجر به مردودی تمام دروس (به جهت سپری شدن 6 دوره فرصت قبولی در تمامی دروس) و با جرایم خدمات دریایی بیش از 6 ماه به تشخیص کمیته تخلفات نیز گردد.

<برای تحویل گواهینامه به وکیل لازم است بند 5 فرم درخواست توسط متقاضی تکمیل و در دفتر ثبت اسناد رسمی تایید گردد.

<زمان تقریبی دریافت گواهینامه ها ی صادر شده دو هفته بعد از تحویل مدارک کامل به پذیرش خواهد بود. ضمنا در خصوص صدور   المثنی 2 ماه خواهد بود.

در هنگام درخواست صدور ، کارت سلامت پزشکی می بایست حداقل یکماه اعتبار داشته باشد<

<داوطلبان آزمونهای دریانوردی پس از قبولی تمامی دروس تا 24 ماه مهلت دارند تا نسبت به درخواست صدور گواهینامه شایستگی اقدام نمایند، در غیر اینصورت قبولی در آزمون ملغی خواهد شد و می بایست مجدداً در آزمونهای دریانوردی شرکت نمایند.

>فرم درخواست و مدارک در صورت ناقص بودن عودت می گردد.

 <مهلت قبولی در دروس امتحانی 15 ماه از تاریخ اولین ثبت نام در آزمون می باشد.(لازم به ذکر است در صورتیکه داوطلب در طول این 15 ماه در یک دوره آزمون شرکت نداشته باشد فرصت آن دوره را نیز از دست خواهد داد).

 <به همراه داشتن مدرک قبلی به هنگام تحویل گواهینامه الزامی است .

<شماره حساب 2176459001009 (سیبا ) بانک ملی به نام سازمان بنادر و دریانوردی.

> ملاک صحت نگارش فارسی و لاتین مشخصات فردی متقاضیان، مشخصات تایید شده توسط متقاضی در بند 1 فرم درخواست صدور اسناد می باشدو هر گونه درخواست تغییر در مشخصات بعد از صدور، منجر به تاخیر و منوط به پرداخت کامل هزینه های صدور خواهد شد. لذا درخواست می گردد دقت کافی در خصوص درج صحیح اطلاعات فردی مطابق با گذرنامه بعمل آید.  

> مبلغ دریافتی جهت صدور گواهینامه به هیچ وجه قابل مسترد و یا انتقال به غیر نمی باشد.

> مصوبه 116676/45059 مورخ 08/06/1390 ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص صدورگواهینامه های زیر500  بشرح ذیل می باشد : 

بند ب از ردیف 7 پ مصوبه : ممنوعیت صدور کارت ملوانی برای کارکنان شاغل در نهادهای دولتی، عمومی و موسسات خصوصی که دارای شغل مستقل می باشندو اشخاصی که دارای سابقه محکومیت در موضوع قاچاق کالا و ارز می باشند.

ردیف 8 پ مصوبه : ساماندهی صدور گواهینامه ملوانی با ایجاد سامانه اطلاعاتی و استفاده از بستر کارت ملی برای لنج های تجاری زیر 500 توسط سازمان بنادر و دریانوردی و اتصال سامانه مذکور به سامانه اعطای معافیت (کالای ملوانی) گمرک. 

 
 
 

 وظایف و ماموریتهای اداره امتحانات و گواهینامه های دریانوردان 

o  برگزاری آزمونهای دریانوردی در تمامی سمتهای مطابق با کنوانسیون بین المللی  STCW- 95 در رسته های عرشه ویژه شناورهای با تناژ بیش از 500 و موتور با قدرت بیش از 750 کیلووات.

o  صدور ، تمدید ، المثنی و تجدید گواهینامه های شایستگی و کارتهای مهارت دریانوردی جهت تمامی سمتهای دریانوردی در شناورهای با تناژ بیش از 500 و قدرت موتور بیش از 750 کیلووات. 

o    بررسی مدارک و صدور سند شناسایی موقت یا دائم مطابق با تفاهم نامه های بین المللی برای گواهینامه های دریانوردی خارجی.

o   صدور ، تمدید ، المثنی و تجدید شناسنامه دریانوردی (seaman book) .

o   بررسی اصالت و پاسخ به استعلامات در خصوص انواع گواهینامه های دریانوردی صادره از سوی جمهوری اسلامی ایران .

o   بهبود روش مستمر درامر سنجش و ارزیابی دانش و توانمندی دریانوردان ایرانی.

o   بررسی و پاسخ به درخواستهای خاص دریانوردان در خصوص انواع گواهینامه های شایستگی و شناسنامه های دریانوردی.               نادر پسنده

  • نادر پسنده
  • رئیس اداره امتحانات و
  • گواهینامه های دریانوردان
  • فکس:  22802505-021
  • pasandeh@pmo.ir
 
 
 

راههای ارتباط با ما

آدرس:تهران،خیابان فرمانیه،بلوارشهیدلواسانی،نرسیده به چهارراه کامرانیه،کوچه شهیدثروتی،پلاک 1

کد پستی:  1954933113

تلفن گویا:2-26117241-021 

(خواهشمند است موضوعات خود را از طریق تلفن گویا ارسال نمایید و حتی المقدور از تماس با سایر شماره تلفن های اداره خودداری نمایید)

شماره حساب بانکی: جهت شرکت در آزمون و یا صدور گواهینامه،  2176459001009 (سیبا) بانک ملی به نام سازمان بنادر و دریانوردی.

 
 
 

ارسال نظرات/پیشنهادات

شماره پیگیری:
[ Powered By RADCOM ]